تبلیغات
آل سعود، خائنین حرم - کعبه در محاصره جرثقیل!
هر ساله با آغاز ماه ذی‌الحجه زائرین کعبه برای انجام فریضه تمتع راهی مکه می‌شوند، حج عطیّه بزرگ الهی و حاجیان مهمانان ویژه درگاه خداوندند چراکه حج، از شکوهمندترین شعائر دین و از فرائض بزرگ اسلام است.

سیلبرثسل

حج میعادگاه حضور گسترده امت مسلمان جهان، برای دست یافتن به هویت راستین و منش والای الهی در معبد عشق و میقات عرفان عرفان و شعور است و طبیعی است که با رسیدن ماه ذی‌الحجه حضور زائران برای انجام مراسم حج در مکه افزوده شود، بدون شک انجام این فریضه الهی باید در سایه امنیت حاجیان باشد و کشور میزبان موظف است در جهت تامین این امنیت برآید.
درحالی که تنها چند روز از اجرای این فریضه الهی نگذشته بود که خبر سقوط جرثقیل در بیت‌الله الحرام وحشت را به جان زائرین انداخت و صحنه دلخراشی را رقم زد شامگاه جمعه مسجدالحرام در پی وقوع گرد و غبار همراه با وزش باد، شاهد سقوط یکی از ده‌ها جرثقیل غول پیکری بود که ماههاست خانه خدا را به محاصره خود در آورده‌اند.

سیلبرثسل

در اینجا این پرسش مطرح می‌شود که مسئولیت این حادثه دلخراش با چه کسی است؟ آل سعود که میزبانی چنین مراسم عظیمی را در جهان اسلام دارد بدون شک در مقابل حفظ جان زائرین مسئول خواهد بود و باید در این زمینه بیشتر تلاش کند این امر نشان می‌دهد  آل‌سعود قدرت اداره مسجدالحرام را ندارد، در ایامی که میلیون‌ها زائر در این مسجد حضور دارند، چرا باید جرثقیل در آنجا باشد.

این نتیجه سیاست شوم تجاری‌سازی حریم حرم امن الهی و تخریب میراث اسلامی شهرهای مقدس مکه و مدینه توسط آل سعود است


دلارهای نفتی و درآمد بالغ بر شش میلیارد دلار ارز که از مراسم حج عاید این کشور می‌شود باعث نشده تا مقامات ریاض از خوش خدمتی به غرب چشم بپوشند، ساخت و سازها در این کشور که در پس این فعالیت‌های تجاری شرکت‌های اروپایی قرار دارند موضوعی است که آل سعود حاضر نشده در مراسم حج از آن صرف نظر کند.

هنگامی که به اطراف خانه کعبه نگاه می‌کنیم به جای دور نمایی مذهبی، ساختمان‌های سلطنتی به همراه جرثقیل‌های غول آسایی به چشم می‌خورد که تنها بار فکری منفی برای زائرین دارد بلکه بسیاری از آنان از این حجم جرثقیل دور تا دور خانه خدا وحشت دارند و با توجه به اینکه این کشور در مرحله ورود به آغاز حج تمتع قرار داشت انتظار می‌رفت تا برای یک ماه این ساخت و سازها برای حفظ امنیت حجاج تعطیل می‌شد.

تقاضا برای ساخت و ساز و کم بودن مساحت همچنین تداوم سرمایه گذاری باعث شده تا قیمت زمینهای اطراف مکه و مدینه ارقامی نجومی به خود بگیرد، سود ساخت و ساز در این زمینها به نوعی تضمین شده است و قیمت زمین در این دو شهر با دیگر شهر های عربستان قابل قیاس نیست و سرمایه داران برای ساخت هتل های آسمان خراش با یکدیگر رقابت می کنند حتی اگر قیمت زمینها ده برابر شود، قیمت یک متر زمین اطراف کعبه به ۴۰۰ هزار دلار (معادل 1.4 میلیارد تومان با احتساب هر دلار 3500 تومان) رسیده که این رقم حداقل 140 برابر قیمت مسکن در پایتخت ایران (با احتساب هر مسکن تهران متری 10 میلیون تومان) است.

سیلبرثسل

كعبه همان حریم امن الهی كه میعادگاه راز و نیاز انبیاء و اولیای خدا بوده و اولین خانه روی زمین است که برای هدایت عامه مردم بنا نهاده شده و باید بر خانه های اطراف تسلط داشته و نباید دیوار خانه‌های همسایه بر كعبه به عنوان قبله میلیاردها مسلمان جهان احاطه و تسلط داشته باشد.

متاسفانه طرح ساخت و ساز برج ساعت و برجهای دیگر ( بر گرفته از برج ساعت لندن ) در جوار خانه حریم امن الهی بر خلاف اصول قرآن بر كعبه تسلط دارد و هر مسلمانی احساس انزجار و ناراحتی می‌كند.

سعودی‌ها علیرغم بداهت ضرورت حفظ حرمت کعبه و اینکه نباید ساختمانی بلندتر از آن در جوار بیت‌الله و مشرف به آن ساخته شود، قصر پادشاهی خود در مکه را بر روی کوه کنار کعبه ساختند و سال‌ها از آن برای خوشگذرانی و تفاخر استفاده کردند و پس از آن، اهانت خود را در سال ۹۱ با ساخت برج‌های متعدد در اطراف کعبه گسترش دادند.

سعودی‌ها سالهاست توطئه خود را در قالب توسعه مسجدالحرام به مورد اجرا گذاشته‌اند، توطئه‌ای که توسط شرکت انگلیسی معماری "اتکینز" تهیه شده و ظاهراً برج سازی در اطراف کعبه به منظور اسکان زائران در هتل‌های مجلل را در دستور کار دارد ولی در نهایت تغییر بنای کعبه را دنبال می‌کند.

همچنین قرار است هتل‌های مجللی تحت عنوان "ابراج البیت" به ارتفاع ۵۹۵ متر با بیش از ۳ میلیارد دلار هزینه درست و مجاور مسجدالحرام ساخته شوند که ظرفیت اسکان بیش از ۱۰۰ هزار مسافر را خواهند داشت.

سیلبرثسل
طبقه بندی: جنایات آل سعود،
برچسب ها: مسجدالحرام، جرثقیل، آل سعود،

تاریخ : یکشنبه 29 شهریور 1394 | 10:57 ب.ظ | نویسنده : مُحرم حرم | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.
?

  • ایران پازل