تبلیغات
آل سعود، خائنین حرم - قانای یمن؛ جنایتی که عربستان را در تنگنا گذاشت
کشتار بی‌رحمانه صدها شهروند بی دفاع در یکی از مناطق ساحلی یمن؛ عربستان را برای تحریف افکار عمومی و سرپوش گذاشتن بر آن و دور کردن رسانه‌ها از توجه به این جنایت، به تکاپو انداخته است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، جنگنده‌های سعودی در جنایتی بسیار بزرگ که بی‌شباهت به جنایت رژیم صهیونیستی در کشتار اهالی "قانا" نیست، یک شهرک مسکونی در شهر ساحلی "مخا" را هدف قرار دادند.
شهر مخا از توابع استان تعز در غرب یمن است.
این حمله جنایتکارانه ساعت 10 شب آغاز شد که بر اثر آن بیش از 200 نفر شهید و یا مجروح شدند.

همه قربانیان این حمله، از شهروندان و آوارگانی هستند که برای در امان ماندن از حملات جنگنده های سعودی و مزدوران مسلح وابسته به عربستان به آن منطقه پناه برده بودند.
رسانه‌ها به نقل از منابع یمنی تأکید کردند، دراین حمله بیش از 100 نفر شهید شدند؛ اکثر این قربانیان از جنوبی‌های یمن و از پیروان اهل تسنن هستند.
روزنامه "القدس العربی" چاپ لندن به نقل از یک منبع محلی در بندر "مخا" گفت: جنگنده‌ها در این حمله یک شهرک مسکونی را هدف قرار دادند که مربوط به مهندسان و کارمندان نیروگاه گازی تولید برق در شهر مخا است.

این منبع محلی خاطرنشان کرد: در این حمله بیش از 100 نفر کشته شدند که همه آنان از کارمندان نیروگاه برق و یا نزدیکانشان هستند که از درگیریهای مسلحانه در شهر تعز گریخته و به این شهرک پناه آورده بودند.
این منبع تأکید کرد: جسد 95 کشته و ده ها مجروح به شهر مخا انتقال یافت؛ و شمار بسیاری از قربانیان نیز به بیمارستانهای شهرهای الحدیده و تعز منتقل شدند ولی بسیاری از آنان قبل از رسیدن به بیمارستان جان باختند؛ بعضی هم پس از بستری شدن در بیمارستان به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست دادند.
به گفته این منبع، این شهرک مسکونی که 120 واحد مسکونی در آن قرار دارد، حداقل 4 بار هدف حملات جنگنده ها قرار گرفت.
خبرگزاری "سبأ" یمن هم با اعلام این خبر تأکید کرد: شمار بسیاری از مجروحان به بیمارستانهای الحدیده و تعز و دیگر بیمارستانهای نزدیک منتقل شدند و به دلیل شدت جراحتها و همچنین باقی ماندن اجساد زیر آوار، احتمالا تعداد شهدا افزایش یابد. 
سبأ خاطرنشان کرد که تلاش نیروهای امداد برای بیرون کشیدن اجساد از زیر آوار خانه‌ها ادامه دارد.

از سوی دیگر، سایت خبری "یمن 24" نیز به نقل از منابع خود تأکید کرد، 156 نفر به صورت گروهی به خاک سپرده شدند که این رقم در بیمارستان دولتی مخا ثبت شده است.
این منابع خاطرنشان کردند که با آغاز فعالیت تیم‌های امداد و نجات برای یافتن مجروحان و بیرون کشیدن اجساد از زیر آوار، شمار شهدا از 200 نفر فراتر رفته است و تعداد دقیق مجروحان هنوز مشخص نیست.

به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، عربستان سعودی از ترس فشار افکار عمومی و به هدف سرپوش گذاشتن بر این جنایت، موضوع آتش بس را مطرح کرد تا افکار عمومی را از این جنایت بزرگ که شباهت بسیاری به کشتار قانا دارد، منحرف کند.

خبرگزاری یمن جورنال، با اشاره به این جنایت و درخواست یمنی ها برای آغاز تحقیقات درباره کشتار شهروندان در شهر مخا، تأکید کرد که عربستان سعودی منکر این حمله شده و کشتار شهروندان یمنی را رد کرده است.
طبقه بندی: جنایات آل سعود،
برچسب ها: یمن، آل سعود،

تاریخ : جمعه 16 مرداد 1394 | 04:04 ب.ظ | نویسنده : مُحرم حرم | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.
?

  • ایران پازل