تبلیغات
آل سعود، خائنین حرم - مقام صهیونیست: عربستان متحد اسرائیل است
برای نخستین بار در تاریخ دیپلماسی اسرائیل، "دوره گولد" مدیر کل وزارت امور خارجه اسرائیل اعلام کرد که عربستان متحد اسرائیل است.

 اظهارات گولد تقریباً همزمان با قرارداد تسلیحاتی سنگین آمریکا و عربستان برای جبران آسیب های احتمالی توافق هسته ای ایران به عربستان بیان شده است.

روزنامه معاریو نوشت: گولد در کنفرانس دیروز کمیته مرکزی یهودیان آمریکا با اشاره به ایران گفت که "نظامی در منطقه خاورمیانه (ایران) درپی اشغال این منطقه است و فقط ما این حرف را نمی زنیم بلکه همسایه ما عربستان که متحد ما نیز هست، همین حرف را می زند".

گولد یکی از نزدیک ترین مشاوران بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل است و نتانیاهو برای تضمین سیطره خود بر وزارت امور خارجه، گولد را به مدیر کلی این وزارتخانه منصوب کرده است. گولد قبلاً سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد بود.

گولد در سال 2003 کتابی را با عنوان "عربستان چگونه از تروریسم جهانی جدید حمایت می کند " منتشر کرد. خبرگزاری های جهان چند هفته پیش تصویر دیدار گولد و انور عشقی را منتشر کردند که این تصویر جنجال به راه انداخت. انور عشقی ژنرال سابق و مشاور ارشد دولت عربستان است.

انور عشقی در کنفرانسی با موضوع توافق هسته ای ایران که در آمریکا برگزار شده بود، مشارکت و با گولد دیدار کرد.

عاموس یادلین رئیس سابق بخش اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل نیز در کنفرانس کمیته مرکزی یهودیان آمریکا حضور داشت. گولد و یادلین در این کنفرانس درباره تبعات توافق هسته ای ایران و گروه 1 + 5 هشدار دادند.

گولد در این کنفرانس ایران را قدرتی بزرگ که باعث بی ثباتی منطقه خاورمیانه شده است، توصیف کرد و یادلین نیز گفت که هر چند توافق هسته ای در کوتاه مدت مانع دست یابی ایران به سلاح هسته ای می شود ولی این توافق فاجعه است زیرا ایران پس از 15 سال در همه زمینه های مربوط به تولید سلاح هسته ای پیشرفت خواهد کرد.

توصیف عربستان به عنوان متحد اسرائیل از زبان گولد در این برهه بسیار حائز اهمیت است و این در حالیست که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که وزارت امور خارجه موافقت خود با قرارداد تسلیحاتی بزرگ 5 میلیارد و 400 میلیون دلاری را به اطلاع کنگره رساند.

این قرارداد شامل سلاح ها و مهماتی می شود که اسرائیل مخالف فروش آن به برخی از کشورهای عربی بود. ششصد موشک پاتریوت از نوع پَک - 3 و موشک های هدایت شونده پیشرفته بخشی از این سلاحها است.

عربستان یک قرارداد 500 میلیون دلاری نیز برای خرید مهمات آماده برای نیروی زمینی خود منعقد کرده است که شامل گلوله توپخانه، مین، نارنجک، چتر هدایت شونده و غیره می شود.


برچسب ها: اسرائیل، آل سعود، عربستان،

تاریخ : جمعه 16 مرداد 1394 | 04:08 ب.ظ | نویسنده : مُحرم حرم | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.
?

  • ایران پازل