تبلیغات
آل سعود، خائنین حرم - یک میلیون دلار سعودی درجیب خواننده ها در فرانسه
افشاگر جنایت های خاندان آل سعود در شبکه های اجتماعی از برگزاری جشن های پرهزینه هنگام سفر شاه عربستان سعودی به فرانسه خبر داد که فقط دستمزد هر یک از خوانند های آن به یک میلیون دلار می رسد.

به گزارش پایگاه خبری العالم به نقل از سایت یمنی پرس، مجتهد تبعه عربستان و یکی از کاربران فعال شبکه ارتباطات اجتماعی، در حساب کاربری خود در توییترنوشت:

 این روزها شهر کن فرانسه شاهد تلاش و تکاپوی بسیاری برای برگزاری جشن و محفل پر خرج موسیقی و آواز در کاخ مجلل پادشاه عربستان ملک سلمان بن عبدالعزیز است.

وی افزود : قرار است برخی خواننده ها اعم از زن و مرد در این جشن حضور یابند. در میان آنها اسامی کسانی چون "احلام"، "ماجد الهندس"، "راشد الماجد" و دیگران به چشم می خورد.

مجتهد با استناد به سایت "شؤون خلیجیه" گفت: قرار است به هر یک از خواننده های مذکور یک میلیون دلار به همراه هدایای ویژه ای از سوی پادشاه آلزایمرزده عربستان اهدا شود. گو اینکه وی اصلا ارتباطی به این مراسم و جشن ندارد و طرح و ایده برگزاری چنین مراسمی به پسر وی محمد و اعوان و انصار وی منسوب است.

مجتهد در ادامه گفت: زمان دقیق این جشن مشخص نیست اما به احتمال قوی در یکی از شبهای آینده برگزار خواهد شد.

مجتهد تنها کاربری است که خبر سفر پادشاه عربستان به فرانسه و آماده سازی کاخ مجلل وی در سواحل ریویرای فرانسه را برای استقبال از وی پوشش داده است. این سفر خشم فرانسویهایی را که به سواحل مذکور رفت و آمد می کنند برانگیخته است.

مجتهد برآورد کرده است که روزانه نزدیک به یازده میلیون دلار خرج سفر شاه عربستان و همراهان او به عربستان شود.

سفر پرهزینه و تفریحی شاه سعودی به فرانسه در شرایطی انجام شده  است که حملات گسترده جنگنده های آل سعود به یمن و کشتار مردم آن کشور همچنان ادامه دارد.

این حملات تاکنون دست کم 4 هزار و 500 شهید برجای گذاشته است.

از سوی دیگر روزنامه انگلیسی تایمز به مخالفت شاه عربستان با حضور زنان پلیس فرانسه در میان ماموران حفاظت از وی درجریان سفر اختصاصی اش به ساحل ریویرا در دوران تعطیلات تابستانی انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه تایمز نوشت : که اجازه دادن مسئولان فرانسوی به ملک سلمان بن عبد العزیز شاه عربستان برای انتخاب جنس ماموران پلیس محافظش در ساحل ریویرا برای فرانسه " خفت بار" است.

این روزنامه افزود: "خاندان حاکم سعودی نباید این حق را داشته باشد که جنس افسران پلیس مامور محافظت از آنان در فرانسه را انتخاب کند".

به نوشته تایمز، خاندان حاکم سعودی نباید بتواند شیوه تفکر خود را به اروپا منتقل کند.

این روزنامه انگلیسی همچنین افزود که تعامل فرانسوی ها با خاندان حاکم سعودی مساله ای خفت بار است زیرا آن ها موافقت کرده اند که میزبانان نتوانند در نزدیک منزل وی ورزش شنا را انجام دهند و همچنین با ساخت آسانسوری که منزل وی را به ساحل متصل کند، به سرعت موافقت کرده اند.

تایمز همچنین نوشت " غیرممکن است که یک انسان انتظار داشته باشد که در ماه اوت ساحل ریویرا به طورخصوصی دراختیار وی باشد.

این روزنامه با اشاره به اظهارات مسئولان فرانسوی مبنی براینکه انجام هر چه که شاه عربستان می خواهد، کم ترین کاری است که می توان برای او انجام داد زیرا او هم پیمانی مهم در زمینه مبارزه با داعش!!! به شمار می رود "، یادآور شد که این بهانه و دلیل فرانسوی ها، واهی وبیهوده است.

این روزنامه در پایان نوشت که در اروپا زن و مرد با هم در برابر قانون یکسان هستند و اگر این مساله ، مایه ناخرسندی شاه عربستان می شود، وی این آزادی را دارد که به مکانی سفر کند که بیشتر خوشایند وی است و چه بسا که آن مکان همان عربستان باشد.

کاخ سلمان در منطقه آلپ – ماریتیم در جنوب فرانسه واقع شده و یک پلکان اختصاصی، محل اقامت پادشاه را به سواحل مذکورارتباط داده است. . حداقل هزار نفر، پادشاه عربستان را در این سفر همراهی می کنند.


این بنای مجلل در سال 1932 توسط یک معمار آمریکایی برای بازیگر زن معروف آن دوران ماکسین الیوت ساخته شد. طی سالهای 1934 تا 1940 نخست وزیر وقت انگلیس چرچیل چندین بار در این ویلا اقامت کرد. در سال 1979 این کاخ به اموال خاندان آل سعود و ملک فهد اضافه شد.
 

ملک فهد یکی از ثروتمندترین افراد جهان بود و در بسیاری از نقاط جهان از جمله  اسپانیا و سوئیس دارای قصر و ویلاهای متعدد بود.

در سال 2006 یک عکاس فرانسوی به داخل این قصر نفوذ کرد و تنها عکس های موجود از درون این بنا را منتشر کرد. در این قصر مجلل یک پیست فرود بالگرد و نیز یک اتاق عمل جراحی وجود دارد و تزئینات داخل اغلب طلاکاری شده است.

ملک سلمان پادشاه عربستان به همراه هزار نفر همراه و ملازم با دو هواپیمای اختصاصی بوئینگ 747 روز چهارم مرداد ماه  برای گذراندن سه هفته تفریح در ویلای اختصاصی وارد شهر نیس در سواحل جنوبی فرانسه شد.

نیروهای پلیس این ناحیه ورود مردم به ساحل عمومی نزدیک این ویلا را ممنوع کرده‌اند بعلاوه قایق سواری و کشتیرانی در آبهای مجاور نیز ممنوع شده است و این اقدامات امنیتی تا پایان حضور ملک سلمان در این ویلا ادامه خواهد داشت، موضوعی که موجب خشم مردم محلی شده است.

حدود 120 هزار فرانسوی با امضای طوماری به بسته شدن بخشی از سواحل جنوب فرانسه و اختصاص آن برای گذراندن تعطیلات ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی اعتراض کردند.
طبقه بندی: حکومت سعودی، شاهزادگان سعودی،
برچسب ها: فرانسه، سلمان بن عبدالعزیز، آل سعود،

تاریخ : جمعه 16 مرداد 1394 | 04:09 ب.ظ | نویسنده : مُحرم حرم | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.
?

  • ایران پازل