تبلیغات
آل سعود، خائنین حرم - استفاده عربستان از بمب های خوشه ای علیه مردم یمن


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جنگنده های عربستان در ادامه تجاوز به خاک یمن، در حملاتی گسترده، ده ها غیرنظامی از جمله زنان و کودکان یمنی را به خاک و خون کشیدند.

در تازه ترین تهاجم این رژیم، دست کم 11 تن در حمله به جایگاه سوخت در منطقه یریم در استان إب در مرکز یمن کشته شدند. از نیمه شب گذشته تا کنون جنگنده های متخاصم شهرهای صنعا، صعده، مارب، اِب، اَبین، لحج، زنگبار و حٌدَیده را بارها بمباران کردند.

 بر اثر این حملات تاسیسات و زیرساخت های یمن به شدت آسیب دید. تهاجم نظامی رژیم سعودی به یمن با همکاری برخی کشورهای عربی و پشتیبانی آمریکا که از پنج شنبه گذشته آغاز شده تاکنون صدها کشته و زخمی برجا گذاشته است.

 در همین حال، دیده بان جهانی حقوق بشر از بکارگیری بمب های خوشه ای از سوی جنگنده های سعودی در یمن خبر داد و آنرا جنایت جنگی توصیف کرد.

بنا بر اعلام این سازمان، آمریکا طی سال های 1970 تا 1999 شمار زیادی بمب خوشه ای به عربستان صادر کرده است. عربستان تعداد زیادی جنگنده ساخت آمریکا و کشورهای غربی با قابلیت حمل این بمب ها در اختیار دارد.

همچنین در گلوله باران مناطق مرزی "الحَسّان" و "شَدّا"  در اطراف شهر صعده در شمال یمن چندین نفر کشته و زخمی شدند . در جریان حملات چند روز گذشته محور سعودی ـ آمریکایی به یمن تا کنون بیش از 100 نفر کشته و 300 نفر زخمی شده اند .

 در همین حال سخنگوی نیروهای سعودی متجاوز به یمن در جمع خبرنگاران، اهداف واقعی حمله به این کشور را نابودی همه امکانات و توانمندیهای ارتش، نهادهای دولتی و زیرساخت های آن اعلام کرد . احمد العسیری تاکید کرد: حتی اگر انصارالله و علی عبدالله صالح تسلیم شوند، حملات به یمن ادامه خواهد یافت . طبقه بندی: جنایات آل سعود،
برچسب ها: آل سعود، آمریکا، یمن، بمب های خوشه ای عربستان، جنایت سعودی ها علیه یمن،

تاریخ : چهارشنبه 12 فروردین 1394 | 07:14 ب.ظ | نویسنده : مُحرم حرم | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.
?

  • ایران پازل