تبلیغات
آل سعود، خائنین حرم - افشای ارتباط عربستان و قطر در مسلح کردن داعش
به گزارش العالم “سازمان تحقیقات تسلیحات جنگی” که مقر آن در لندن پایتخت انگلیس قرار دارد، در بررسی از تسلیحاتی که پیشمرگه های کرد در نبرد با عناصر تروریستی داعش در ماه جولای به دست آورده اند به این نتیجه رسیده که داعش مقادیر زیادی سلاح جنگی M16 در اختیار دارد که بر روی این تسلیحات عبارت ” دارایی دولت آمریکا” حک شده است.

همچنین موشک های ضد تانک به دست آمده از داعش همان راکت های M79 است که عربستان سعودی در سال 2013 در اختیار شبه نظامیان که تحت لوای “ارتش آزاد سوریه” علیه نظام سوریه می جنگیده اند، قرار داده است.

از دیگر تسلیحاتی که عربستان به صورت غیر مستقیم در اختیار داعش قرار داده است موشک های TOW است که در اختیار ارتش آزاد قرار داشت.

سنگین ترین تسلیحات داعش راکت ضد تانک 90 میلیمتری Osas ساخت یوگسلاوی سابق است که عربستان سعودی در اختیار شبه نظامیان به اصلاح میانه روی سوری قرار داد. در بسیاری از ویدئوهایی که از نبرد گروه های مسلح با ارتش سوریه به تصویر کشیده شده است تصویر این راکت ضد تانک دیده می شود.

 

افشای ارتباط عربستان و قطر در مسلح کردن داعش

در ماه مارس آمریکا مجوز تامین موشک های ضد تانک تاو را برای “شبه نظامیان میانه روی سوری” صادر کرد. البته مدت ها قبل از صدور این مجوز عربستان و قطر گروه های تحت نفوذ خود در سوریه را از این تسلیحات اشباع کرده بودند.

همچنین دیگر تسلیحاتی که داعش در اختیار دارد از غارت انبار تسلیحات ارتش سوریه و عراق به دست آمده است.

فهرستی که سازمان تحقیقات تسلیحات جنگی از تسلیحات داعش ارائه داده است همچنین شامل سلاح های خودکار 80 میلیمتری چینی، سلاح های گلوله زنی دوربین دار ساخت کرواسی و دیگر تسلیحات ساخت اتحاد جماهیر شوروی و یوگوسلاوی سابق است.


برچسب ها: داعش، عربستان، قطر، کمک تسلیحاتی،

تاریخ : شنبه 12 مهر 1393 | 08:40 ب.ظ | نویسنده : مُحرم حرم | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.
?

  • ایران پازل